Статьи

Як змінилась трудова міграція у 2018 році?

З’ясовуємо, як за останній час змінилась структура попиту та пропозиції на ринку праці в іноземних компаніях, які мотиви спонукають українців до пошуку роботи за кордоном та з якими труднощами доводиться стикатись під час трудової міграції.

На зустрічі з представниками Міжнародної організації з міграції (Представництво в Україні) перший заступник Міністра соціальної політики України Ольга Крентовська зазначила, що трудова міграція являється одним із пріоритетних питань для Міністерства.

Варто зазначити, що питання трудової міграції дійсно є актуальним для України.

Так, згідно з результатами опитування hh.ua, у 92% респондентів є бажання попрацювати за кордоном. А от досвід такої роботи є у 29% опитаних. Серед мотивів працевлаштування за кордоном: можливість заробити грошей, шанс згодом залишитись у тій країні, цікавий життєвий досвід тощо. Проте, і ті, хто працював в іншій державі, ті, хто такого досвіду немає визнають: ця робота пов'язана з певними труднощами. Серед них: розлука з рідними і близькими, мовні проблеми і складнощі з оформленням документів та пошуком роботи.

Які ж галузі затребувані закордонними роботодавцями та представники яких сфер готові до переїздів?

Якщо український ринок праці у 2018 році був відносно стабільним, та суттєвих змін у структурі зафіксовано не було, то пропозиції та запити про роботу від іноземних компаній мали досить динамічний характер. Чимало вакансій для українців розміщують роботодавці з Німеччини, Польщі та інших країн. При чому кількість пропозицій про роботу в Німеччині виросла на 13% в порівнянні з показником за грудень 2017, а в Польщі знизилась на 12%.

Аналіз бази вакансій та резюме hh.ua показав, що станом на грудень 2018 р до топ-5 сфер, у яких найчастіше є пропозиції роботи та у яких шукають роботу наші співвітчизники в Польщі та Німеччини, входять:

Як змінилась трудова міграція у 2018 році?
Як змінилась трудова міграція у 2018 році?
Як змінилась трудова міграція у 2018 році?

Порівняно з початком роком до топ-5 сфер з резюме кандидатів, які готові переїхати в Польщу, увійшли «Топ-менеджмент» та «Початок кар’єри». А до топ-5 сфер з вакансіями у Німеччині увійшла «Медицина». Також зросла кількість вакансій у сфері «Будівництво» у Німеччині та зменшилась у сферах «Робочий персонал» та «Виробництво» у Польщі. Серед пошукачів, які готові переїхати до Німеччини та Польщі, зменшилась кількість резюме в галузі «IT, телеком» та збільшилась у сфері «Маркетинг».

Міграційні настрої, які залишаються на досить високому рівні, підштовхують українських роботодавців до пошуку додаткової мотивації для персоналу. Все частіше компанії говорять про необхідність створювати та розвивати ціннісну пропозицію роботодавця (EVP), турбуватись про щастя, ментальне і фізичне здоров'ї співробітників, будувати їх емоційний зв'язок із брендом компанії, підвищувати рівня «причетності» і eNPS (employee Net Promoter Score).

Бізнес-кейси номінантів та переможців «Премії HR-бренд Україна» яскраво ілюструють ці тенденції. Адже бізнес, метою якого є розвиток і зміцнення своїх позицій на ринку, розуміє важливість та мінливість людського фактору.

Вакансии дня

Комментарии